Transparentní průhledné LED displeje (LED fólie) - 1. část

Richard Marvan poslední úprava 23. dubna, 2024

V procesu neustálého vývoje LED technologií se objevují různé typy LED displejů, které si u zákazníků získávají oblibu a zaujímají svůj podíl na trhu tím, že jsou pro určité typy aplikací praktičtější, pohodlnější při instalaci, nebo mají působivější efekt. Průhledné flexibilní LED fólie rozhodně patří do skupiny zajímavých inovací na poli transparentních LED displejů. V tomto článku vám popíšu zásadní vlastnosti transparentních displejů a vzájemnou odlišnost LED flexibilních folií vůči pevným transparentním displejům.

transparentni-led-displej-folie(2)

Rozdíly mezi flexibilním a pevným transparentním LED displejem

  1. Flexibilita - Flexibilní LED displeje jsou do určité míry ohebné a lze je připevnit na zakřivené sklo. LED displeje s pevným rámem takovou flexibilitu nemají.

  2. Průhlednost - Díky jednoduší struktuře z měkkých PET materiálů je průhlednost flexibilních LED displejů až 80%. Struktury LED displejů s pevným rámem jsou sestaveny z pevných PCB pásů a mají průhlednost do 65% neboť v zorném poli jsou také další nezbytné konstrukční prvky.

  3. Hmotnost - Flexibilní LED displeje (LED fólie) jsou extrémně lehké, kolem 1,3 kg/m2. Pevné LED displeje s rámem dle typu váží 5-8 kg/m2.

  4. Způsob instalace - LED fólie lze připevnit na skleněnou plochu i oblého tvaru, instalace je poměrně jednoduchá. Klasický transparentní LED displej je konstrukčně složitější a neumožňuje tvarové zakřivení.

Současnému trhu i ohledem na cenu flexibilních folií zatím dominují klasické pevné konstrukce transparentních displejů avšak pomalu si své místo u zákazníků nachází inovativní flexibilní řešení. Flexibilita je obrovskou výhodou, která přináší rozšířené možnosti využití displeje a to činí toto řešení velmi atraktivním.

Výrazné barvy a dynamické animace vytvářejí pro uživatele skvělý vizuální zážitek. Díky tomu se LED transparentní displeje s oblibou používají v komerčních budovách, letištních halách, nákupních centrech, výkladních skříních a vitrínách v luxusních a klenotnických obchodech.

Video ukázka flexibilní transparentní LED folie

  • pixel pitch 3.91
  • instalace přímo na skleněnou stěnu
  • řídící jednotka Novastar

Video ukázka LED displeje s pevnou konstrukcí