Obdélníkový LED panel 60x120cm, 60W, 120lm/W, 7200lm

Kód: FLAT-60120-60W-WW FLAT-60120-60W-NW FLAT-60120-60W-CW Zvolte variantu
1 739 Kč / ks 1 437,19 Kč bez DPH
Zvolte variantu
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Stropní obdélníkový LED panel typu Edgelit s LGP rozptylovou plochou a účinností 120lm/W. Ultra tenké provedení s větší svítivostí, bez rizika zežloutnutí. Záruka 5 let

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud uvažujete o výměně světel ve vaší provozovně, kanceláři, učebně nebo ordinaci a je u vás prvořadý výkon nebo z důvodu řešení instalace formou přisazeného panelu ke stropu potřebujete ultra-tenké provedení, doporučíme vám tento typ LED panelu. Ultra tenká koncepce LGP, atraktivní cena, dlouhá životnost a záruka plných 5 let. To vše jsou faktory, které jednoznačně hovoří pro to, abyste se snáze rozhodli pro nahrazení vašich původních svítidel.

San'an LED, PMMA difuzor, 5 let záruka, TÜV

V rozptylové ploše panelu (nazývá se LGP z anglického Light Guide Plate) je použit materiál PMMA nikoliv levnější PS, který bývá obvyklý u levných LED panelů. Použitím PMMA jsou u panelu garantovány stálé vlastnosti barvy světla neboť PMMA od výrobce Mitsubishi Chemical nepodléhá efektu žloutnutí plastů. Konstrukce LED panelů na bázi LGP obsahuje více vrstev potřebných k dokonalému rozptýlení světla. Edgelit LGP LED panel je proto těžší než back-lit LED panel. Přestože je LGP panel složen z více vrstev, poskytuje jednu zásadní výhodu a tou je velmi nízká tloušťka panelu pouze 1cm.

edge-lit-led-panel-struktura

Ilustrační obrázek zobrazující složení panelu (na obrázku je rozměr 60x60cm)

Panel je osazen kvalitními LED čipy 4014 San'an, které jsou umístěny na dvou protilehlých stranách LGP PMMA vrstvy. Panel je vybaven certifikovaným (ENEC) předřadníkem vyhovujícím normě elektromagnetické kompatibility EMC.

Základ LED panelu tvoří úzký hliníkový rámeček v bílém provedení, který skvěle pasuje do rastrového stropu a poskytuje účinné chlazení pro LED čipy. Pokud je váš strop z pevného materiálu, lze k panelu dokoupit sadu pro zavěšení stropního LED panelu nebo úchyty pro pevné připevnění.

Rozměry

rozmer-led-panel-60x120

Obsah balení

  • LED panel
  • Napájecí zdroj s certifikací ENEC

Montáž LED panelu do rastrového stropu

Ideální je montáž do tzv. rastrového stropu, kdy rozměr panelu přesně odpovídá jednomu dílci stropu. Máte-li však strop například betonový a nemáte možnost instalovat panely do obvyklého rastru, patrně hledáte řešení jak LED panely ke stropu připevnit. Na trhu se objevují různé typy hliníkového rámečku, které se k sobě šroubují nebo závěsné sady. Tyto výrobky najdete v příslušenství k LED panelům.

panel1

Názor odborníka

"Tato konfigurace LED panelu splňuje mojí představu o kvalitním svítidle. Jako první musím vyzdvihnout ENEC certifikovaný napájecí zdroj. To mě již na první pohled ubezpečuje, že i ostatní komponenty nebudou druhořadé. A je tomu skutečně tak. LGP rozptylová vrstva je z materiálu PMMA (Polymethylmethakrylát), který je odolný proti zažloutnutí - nežádoucímu jevu, kterému podléhají nekvalitní plasty (PS), používané v levných panelech. Pokud tedy hledáte kvalitní LED panel, tak mohu jedině doporučit toto provedení."

Doplňkové parametry

Kategorie: Kancelářské LED panely do kazetového stropu
Záruka: 5 let
Krytí IP: IP41
Místnost: Kancelář, Učebna, Garáž, Dílna
Barva těla: Bílá
Rozměr: 60x120cm
Stmívatelné: Po výměně zdroje
Tvar: Obdélníkový
Vstupní napětí: AC100-240V
Příkon/m: 60W
Světelný výkon: 4320lm
Účinnost: 7200 lm/W
Úhel vyzařování: 120 °
CRI(Ra): >80
Přesný rozměr: 595 x 1195 x 11 mm
Typ LED: SMD 4014
Značka LED: San'an
Hmotnost: 6kg
Životnost: až 50.000 hodin
Certifikace: CE, RoHs, TUV