RGB COB LED pásek 24V, 672LED/m, 15W/m

Kód: COB-672-RGB-24V-IP20
209,94 Kč / m 173,50 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024

Inovovaný barevný RGB COB LED pásek s vysokou hustotou LED čipů a výraznou svítivostí. Tištěný spoj je z jednoho kusu, v celé délce není napojovaný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Inovovaný RGB COB LED pásek je osazený čipy COB (San'an 10*21) v počtu 672ks LED/mCOB RGB LED pásek je navržen tak, aby poskytoval homogenní, rovnoměrné a silné osvětlení s širokým spektrem barev. Hlavní výhoda COB pásků spočívá v jejich souvislém, kontinuálním osvětlením bez jakýchkoliv bodů. Tohoto efektu oceníte při mnoha různých aplikacích, kde potřebujete docílit absolutně jednolitého světelného pruhu. 

Tento LED pásek je jedním z prvních na trhu, který je složen z tzv. nikdy nekončícího PCB bez přerušení. Co to znamená? Každý LED pásek je obvykle sestaven z 50cm úseků tištěného spoje, které jsou k sobě spájené do finálního LED pásku (obvykle v celkové délce 5m). Tento LED pásek však používá revoluční výrobní postup kdy je možné PCB osazovat LED čipy kontinuálně a nepřetržitě na celou délku LED pásku. LED pásek tedy není nikde napojován. Výhodou je daleko větší odolnost LED pásku při manipulaci, lepší elektronické vlastnosti, eliminace vzniku studeného spoje v průběhu času.

 • vhodný pro dekorativní barevné osvětlení
 • nekonečný PCB tištěný spoj, (bez přerušení) - nová technologie výroby
 • úsporný na spotřebu i v nákladech na pořízení
 • vysoká hustota 672LED čipů / m
 • dvouvrstvé PCB
 • snadná montáž pomocí 3M oboustranné lepicí pásky
 • čip San'an,
 • certifikace CE, RoHS

 RGB-COB-672LED-24V

Příklady použití

COB LED pásek je vhodný pro použití v případech kde je potřeba zcela eliminovat efekt "bodování" LED pásku. Taková situace nastává obvykle při odrazu LED pásku od lesklé podlahy nebo v případě nízkého ALU profilu, kde u běžného typu LED pásku není difuzor schopný dokonale rozptýlit světlo a vytvořit dojem nepřerušované linie. COB pásek zcela řeší problém bodování a jeho využití se tak nabízí např. při výrobě reklamních stojanů v obchodech nebo při osvětlení lesklé podlahy v blízkosti soklu nábytku či zkrátka všude tam, kde běžný LED pásek neposkytuje požadovaný efekt. 

 • liniové nasvětlení předmětů, stropních podhledů
 • možnost změny barvy pomocí RGB ovladačů pro LED pásky
 • ideální pro vytvoření dokonalého efektu nepřerušované linie osvětlení
 • ambientní osvětlení (lze regulovat intenzitu a barvu)

Tipy a doporučení

 • LED pásek je potřeba umístit do ALU profilu pro LED pásky, který poskytne nejen mechanickou ochranu, ale zejména účinné chlazení LED pásku, které prodlužuje životnost.
 • k LED pásku doporučujeme používat pouze značkové napájecí zdroje z naší nabídky

Doporučené napájecí zdroje

Délka LED pásku Trafo pro vnitřní a vnější použití
1m GLP 20W (24V)
3m GLP 60W (24V)
5m GLP 100W (24V)

power-supply-brand

Názor odborníka

"První vlaštovka na trhu. Dlouho jsem čekal než uvedeme na trh LED pásek, který bude celý vyroben z jednoho kusu PCB bez pravidelného spojování každých 50cm. A nyní ho tu máte k dispozici i pro vaše aplikace. Kontinuální barevné osvětlení bez nežádoucího efektu bodování. To je vždy první věc, která mě napadne při myšlence na COB LED pásek. Tato RGB varianta však vyniká v mnoha dalších ohledech. Velká hustota čipů, v tomto případě 672 ks / m je úctyhodné číslo, které slibuje opravdu silné a ve všech ohledech dostačující barevné liniové osvětlení. Napětí 24V poskytuje oproti 12V lepší variabilitu a nijak nesnižuje užitnou hodnotu neboť dělitelnost je pouhých 31mm. Šířka LED pásku je standardních 10mm, které se v pohodě vejdou do všech běžných ALU profilů pro LED pásky."

Doplňkové parametry

Kategorie: LED pásky REFOND, RUNLITE, pro pravé profesionály
Hmotnost: 0.04 kg
Barva: RGB
Krytí IP: IP20
Počet LED/m: 840
Příkon: 15W
Typ LED: COB
Vstupní napětí: 24V
Provozní teplota: -25~+60 °C
Dělitelnost: 25mm
CRI (Ra):: N/A
Světelný tok: N/A
Úhel vyzařování: 180°
Maximální délka zapojení: 5m
Stmívatelnost: ANO
Způsob uchycení: 3M lepicí oboustranná páska
Životnost: až 50.000 hodin
Standardní balení: 5m
Prodejní jednotka: 1m