Barevný LED panel 60x60cm, 36W, RGB+CCT

Kód: FLAT-6060-36W-RGBWWW
1 756 Kč / ks 1 451,24 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Stropní RGB+CCT LED panel. Jedinečné spojení možnosti svítit barevně nebo nastavit si teplotu bílé (od 2800K do 6500K) podle vlastního uvážení. Tenké Edgelit provedení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

LED panel RGB+CCT umožňuje svítit plno barevnou škálou RGB a zároveň ve spektru bílé od 2800K do 6500K. Tento panel lze využít pro vytvoření různých atmosfér v místnostech. LED panel využívá kombinaci RGB LED diod a diod pro bílé světlo tak, aby panel poskytoval celou škálu barevného osvětlení nebo a celou škálu bílého osvětlení od teplé po studenou bílou.

San'an LED, PMMA difuzor, 5 let záruka, TÜV

rgb-led-panel1

V rozptylové ploše panelu (nazývá se LGP z anglického Light Guide Plate) je použit materiál PMMA nikoliv levnější PS, který bývá obvyklý u levných LED panelů. Použitím PMMA jsou u panelu garantovány stálé vlastnosti barvy světla neboť PMMA od výrobce Mitsubishi Chemical nepodléhá efektu žloutnutí plastů. Konstrukce LED panelů na bázi LGP obsahuje více vrstev potřebných k dokonalému rozptýlení světla. Edgelit LGP LED panel je proto těžší než back-lit LED panel. Přestože je LGP panel složen z více vrstev, poskytuje jednu zásadní výhodu a tou je velmi nízká tloušťka panelu pouze 1cm.

Díky dálkovému ovládání může uživatel snadno přepínat mezi různými barvami a odstíny bílého světla, aby dosáhl požadovaného osvětlení. Ovladačem lze také nastavit různé další efekty, jako jsou například plynulé přechody mezi barvami, pulzující osvětlení a další. Dálkové ovládání není součástí ceny panelu a je nutné jej dokoupit zvlášť neboť panel lze ovládat různými ovladači a je tedy na vás jaký ovladač více vyhovuje vašim potřebám.

Ovladače kompatibilní s barevným LED panelem

rgb-led-panel

cct-barevne-podani-bile

Panel je osazen kvalitními LED čipy 5050 San'an, které jsou umístěny na všech čtyřech stranách LGP PMMA vrstvy (klasický panel má LED typu edge-lit pouze na dvou protilehlých). Panel je vybaven napájecím adaptérem se zásuvkovou vidlicí vyhovujícím normě elektromagnetické kompatibility EMC.

Základ LED panelu tvoří úzký hliníkový rámeček v bílém provedení, který skvěle pasuje do rastrového stropu a poskytuje účinné chlazení pro LED čipy. Pokud je váš strop z pevného materiálu, lze k panelu dokoupit sadu pro zavěšení stropního LED panelu nebo úchyty pro pevné připevnění.

Obsah balení

  • LED panel
  • Napájecí adaptér
  • součástí balení není ovládání - je nutné jej dokoupit zvlášť

Montáž LED panelu do rastrového stropu

Ideální je montáž do tzv. rastrového stropu, kdy rozměr panelu přesně odpovídá jednomu dílci stropu. Máte-li však strop například betonový a nemáte možnost instalovat panely do obvyklého rastru, patrně hledáte řešení jak LED panely ke stropu připevnit. Na trhu se objevují různé typy hliníkového rámečku, které se k sobě šroubují nebo závěsné sady. Tyto výrobky najdete v příslušenství k LED panelům.

panel1

Názor odborníka

"RGB-CCT panel, jindy také nazývaný jako RGB WW panel je docela zajímavá myšlenka. Na první pohled se LED panel s benefitem barevného svícení může zdát jako zbytečnost, ale zaujalo mě jeho použití v předsálí kinosálu nebo ve fitness centru, kde barevné světlo má něco do sebe a dodá interiéru jedinečný styl. Zkoušel jsem si ovládání barevného LED panelu s dálkovým ovladačem z naší nabídky. Spojení s panelem a stejně tak i samotné ovládání bylo velmi jednoduché a snadno pochopitelné. Osobně jsem sice příznivcem tlačítkových ovladačů kde pocítím odezvu po stisknutí, ale v zásadě nemohu mnoho vytknout ani dotykovému dálkovému ovladači, který doporučuje výrobce. Pozor, ovladač je nutné objednat samostatně."

Doplňkové parametry

Kategorie: Stropní LED panely
Záruka: 5 let
Hmotnost: 3.2 kg
Krytí IP: IP20
Místnost: Kancelář, Učebna, Garáž, Dílna
Barva těla: Bílá
Rozměr: 60x60cm
Stmívatelné: Ano
Tvar: Čtvercový
Vstupní napětí: AC100-240V
Příkon/m: 36W
Světelný výkon: 3000lm
Účinnost: 83 lm/W
Úhel vyzařování: 120 °
CRI(Ra): >82
Přesný rozměr: 595 x 595 x 12 mm
Typ LED: SMD 5050 RGB / CCT
Značka LED: San'an
Hmotnost: 3,2kg
Životnost: až 50.000 hodin
Certifikace: CE, RoHs, TUV