DALI stmívatelný UGR<19 LED panel 60x60cm, 36W, 120lm/W, 4320lm

Kód: FLAT-6060-36W-WW-DALI-UGR FLAT-6060-36W-NW-DALI-UGR FLAT-6060-36W-CW-DALI-UGR Zvolte variantu
1 554,85 Kč / ks 1 285 Kč bez DPH
V externím skladu v EU V externím skladu v EU Skladem Zvolte variantu
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
- - 29.5.2024 Zvolte variantu

Stmívatelný (DALI) stropní LED panel typu Edgelit s nižší mírou oslnění UGR<19, LGP rozptylová plocha, účinnost 120lm/W. Ultra tenké provedení. Záruka 5 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stmívatelný stropní LED panel 60x60cm 36WStmívání v režimu DALI. Stropní LED panel se sníženou mírou oslnění UGR<19 a 5 letou zárukou. Vhodný pro pracoviště nebo zařízení kde je normou vyžadována snížená míra oslnění. Nejčastěji učebny, školky, školy mohou vyžadovat instalaci pouze osvětlení s upravenou mírou oslnění. Právě tento LED panel splňuje vlastnost UGR<19. Materiál rozptylové plochy je z PMMA (Mitsubishi), který nepodléhá žloutnutí.

Pokud uvažujete o výměně světel ve vaší provozovně, kanceláři, učebně nebo ordinaci a je u vás prvořadý výkon nebo z důvodu řešení instalace formou přisazeného panelu ke stropu potřebujete ultra-tenké provedení, doporučíme vám tento typ LED panelu. Ultra tenká koncepce LGP, atraktivní cena, dlouhá životnost a záruka plných 5 let. To vše jsou faktory, které jednoznačně hovoří pro to, abyste se snáze rozhodli pro nahrazení vašich původních svítidel. V této konfiguraci je navíc LED panel vybaven DALI stmívatelným předřadníkem.

San'an LED, PMMA difuzor, 5 let záruka, TÜV

V rozptylové ploše panelu (nazývá se LGP z anglického Light Guide Plate) je použit materiál PMMA nikoliv levnější PS, který bývá obvyklý u levných LED panelů. Použitím PMMA jsou u panelu garantovány stálé vlastnosti barvy světla neboť PMMA od výrobce Mitsubishi Chemical nepodléhá efektu žloutnutí plastů. Konstrukce LED panelů na bázi LGP obsahuje více vrstev potřebných k dokonalému rozptýlení světla. Edgelit LGP LED panel je proto těžší než back-lit LED panel. Přestože je LGP panel složen z více vrstev, poskytuje jednu zásadní výhodu a tou je velmi nízká tloušťka panelu pouze 1cm

edge-lit-led-panel-struktura-ugr-19

Panel je osazen kvalitními LED čipy 4014 San'an, které jsou umístěny na dvou protilehlých stranách LGP PMMA vrstvy. Panel je vybaven certifikovaným stmívatelným předřadníkem (DALI) vyhovujícím normě elektromagnetické kompatibility EMC.

Stmívatelný DALI napájecí zdroj pro LED panely

Základ LED panelu tvoří úzký hliníkový rámeček v bílém provedení, který skvěle pasuje do rastrového stropu a poskytuje účinné chlazení pro LED čipy. Pokud je váš strop z pevného materiálu, lze k panelu dokoupit sadu pro zavěšení stropního LED panelu nebo úchyty pro pevné připevnění.

Rozměry

rozmer-led-panel-60x60

Obsah balení

Montáž LED panelu do rastrového stropu

Ideální je montáž do tzv. rastrového stropu, kdy rozměr panelu přesně odpovídá jednomu dílci stropu. Máte-li však strop například betonový a nemáte možnost instalovat panely do obvyklého rastru, patrně hledáte řešení jak LED panely ke stropu připevnit. Na trhu se objevují různé typy hliníkového rámečku, které se k sobě šroubují nebo závěsné sady. Tyto výrobky najdete v příslušenství k LED panelům.

panel1

Názor odborníka

"Pokud zvažujete nahradit pomocí LED panelů vaše stávající osvětlení v prostorách jako jsou školy, školky, je rozhodnutí pro tento typ nasnadě. Můj subjektivní pocit při srovnávání míry oslnění klasického LED panelu a panelu s UGR<19 je takový, že ani klasický panel není při přímém pohledu do svítidla nepříjemný. Rozdíl v oslnění vnímám jako relativně malý avšak je patrný. Platí, že UGR<19 je občas vyžadováno právě ve školských zařízeních. Proto doporučuji dodržet takový požadavek a instalovat právě tyto - správné LED panely. Pokud tedy hledáte kvalitní DALI stmívatelný LED panel s parametry UGR<19, tak mohu jedině doporučit toto provedení."

Doplňkové parametry

Kategorie: Kancelářské LED panely do kazetového stropu
Záruka: 5 let
Krytí IP: IP41
Místnost: Kancelář, Učebna, Garáž, Dílna
Barva těla: Bílá
Rozměr: 60x60cm
Stmívatelné: DALI
Tvar: Čtvercový
Vstupní napětí: AC100-240V
Příkon/m: 36W
Světelný výkon: 4320lm
Účinnost: 120 lm/W
Úhel vyzařování: 120 °
CRI(Ra): >80
Přesný rozměr: 595 x 595 x 9 mm
Typ LED: SMD 4014
Značka LED: San'an
Hmotnost: 4kg
Životnost: až 50.000 hodin
Míra oslnění: UGR<19
Certifikace: CE, RoHs, TUV