Obdélníkový LED panel UGR<19, 120x30 cm PHILIPS driver, 36W, 120lm/W, 4320lm

Kód: FLAT-1230-36W-WW-UGR FLAT-1230-36W-NW-UGR FLAT-1230-36W-CW-UGR Zvolte variantu
1 242,67 Kč / ks 1 027 Kč bez DPH
V externím skladu v EU V externím skladu v EU V externím skladu v EU Zvolte variantu
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Stropní obdélníkový LED panel typu Edgelit s nižší mírou oslnění UGR<19, LGP rozptylová plocha, účinnost 120lm/W. Ultra tenké provedení. Záruka 5 let

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stropní LED panel se sníženou mírou oslnění UGR<19 a 5 letou zárukou. Vhodný pro pracoviště nebo zařízení kde je normou vyžadována snížená míra oslnění. Nejčastěji učebny, školky, školy mohou vyžadovat instalaci pouze osvětlení s upravenou mírou oslnění. Právě tento LED panel splňuje vlastnost UGR<19. Materiál rozptylové plochy je z PMMA (Mitsubishi), který nepodléhá žloutnutí.

Pokud tedy uvažujete o výměně světel ve vaší provozovně, kanceláři, učebně nebo ordinaci a je u vás prvořadý výkon a splnění požadavku na UGR<19 při zachování ultra-tenkého provedení, doporučíme vám tento typ LED panelu. Ultra tenká koncepce LGP, atraktivní cena, dlouhá životnost, UGR<19. To vše jsou faktory, které jednoznačně hovoří pro to, abyste se snáze rozhodli pro nahrazení vašich původních svítidel.

San'an LED, PMMA difuzor, 5 let záruka, TÜV

V rozptylové ploše panelu (nazývá se LGP z anglického Light Guide Plate) je použit materiál PMMA (Mitsubishi) nikoliv levnější PS, který bývá obvyklý u levných LED panelů. Použitím PMMA jsou u panelu garantovány stálé vlastnosti barvy světla neboť PMMA nepodléhá efektu žloutnutí plastů. Konstrukce LED panelů na bázi LGP obsahuje více vrstev potřebných k dokonalému rozptýlení světla. Edgelit LGP LED panel je proto těžší než back-lit LED panel. Přestože je LGP panel složen z více vrstev, poskytuje jednu zásadní výhodu a tou je velmi nízká tloušťka panelu pouze 1cm.

Difuzní vrstva LED panelu je oproti obvykle hladkému povrchu řešena strukturovaným povrchem se vzorkem mřížky. Účelem této vrstvy je zajištění dokonalé distribuce světla při zachování nižší míry oslnění než je tomu u LED panelů s klasickou hladkou difuzní vrstvou.

edge-lit-led-panel-struktura

Ilustrační obrázek zobrazující složení panelu (na obrázku je rozměr 60x60cm)

Panel je osazen kvalitními LED čipy 4014 San'an, které jsou umístěny na dvou protilehlých stranách LGP PMMA (Mitsubishi) vrstvy. Panel je vybaven certifikovaným předřadníkem PHILIPS vyhovujícím normě elektromagnetické kompatibility EMC.

Základ LED panelu tvoří úzký hliníkový rámeček v bílém provedení, který skvěle pasuje do rastrového stropu a poskytuje účinné chlazení pro LED čipy. Pokud je váš strop z pevného materiálu, lze k panelu dokoupit sadu pro zavěšení stropního LED panelu nebo úchyty pro pevné připevnění.

Rozměry

rozmer-led-panel-30x120

Obsah balení

Montáž LED panelu do rastrového stropu

Ideální je montáž do tzv. rastrového stropu, kdy délka panelu přesně odpovídá dvěma polím v podhledu. Máte-li však strop například betonový a nemáte možnost instalovat panely do obvyklého rastru, patrně hledáte řešení jak LED panely ke stropu připevnit. Na trhu se objevují různé typy hliníkového rámečku, které se k sobě šroubují nebo závěsné sady. Tyto výrobky najdete v příslušenství k LED panelům.

panel1

Názor odborníka

"Pokud zvažujete nahradit pomocí LED panelů vaše stávající osvětlení v prostorách jako jsou školy, školky, je rozhodnutí pro tento typ nasnadě. Můj subjektivní pocit při srovnávání míry oslnění klasického LED panelu a panelu s UGR<19 je takový, že ani klasický panel není při přímém pohledu do svítidla nepříjemný. Rozdíl v oslnění vnímám jako relativně malý avšak je patrný. Platí, že UGR<19 je občas vyžadováno právě ve školských zařízeních. Proto doporučuji dodržet takový požadavek a instalovat právě tyto - správné LED panely."

Doplňkové parametry

Kategorie: Kancelářské LED panely do kazetového stropu
Záruka: 5 let
Krytí IP: IP41
Místnost: Kancelář, Učebna, Garáž, Dílna
Barva těla: Bílá
Rozměr: 30x120cm
Stmívatelné: Po výměně zdroje
Tvar: Obdélníkový
Vstupní napětí: AC100-240V
Příkon/m: 36W
Světelný výkon: 4320lm
Účinnost: 120 lm/W
Úhel vyzařování: 120 °
CRI(Ra): >80
Typ LED: SMD 4014
Značka LED: San'an
Hmotnost: 3kg
Životnost: až 50.000 hodin
Certifikace: CE, RoHs, TUV